OBAVIJEST ZA RODITELJE UČENIKA OD 1. DO 4. RAZREDA

Autor: Desiree Pečaver, 1. 5. 2020.

Molim roditelje učenika od 1.do 4. razreda da odgovore  učiteljicama na mail poslan 30. 4. Odgovorite na dva pitanja ankete (anketu popunite na računalu ili jednostavno pošaljite učiteljicama mail poruku s odgovorom na postavljena pitanja) nakon što ste pročitali preporuke i upute ovdje u nastavku.
Oni roditelji čija djeca će krenuti na nastavu u školu 11.5. doci će pred školu u četvrtak ili petak,  7. i 8.5. potpisati izjave!)

Poštovani roditelji učenika od 1. do 4. razreda.
Od 11. svibnja trebale bi se otvoriti škole za učenike od 1. do 4. razreda međutim ne otvaraju se škole za sve učenike zbog epidemiološke situacije i preporuka Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo.

Do kraja nastavne godine ima još 35 nastavnih dana (zadnji dan nastave je 19.lipnja 2020.) i nastava vjeronauka i stranih jezika nastavlja se izvoditi kao i do sada virtualno za SVE učenike.

Potiče se i PREPORUČA OSTANAK djece KOD KUĆE, te nastavak rada u virtualnim učionicama, a u škole mogu doći samo ona djeca koja (i čiji roditelji) ispunjavaju sljedeće uvjete:
1. oba roditelja djeteta su zaposlena, ne rade od kuće i nemaju mogućnost drugačijeg zbrinjavanja djeteta u vrijeme dok su na poslu (u našoj školi nastava se odvija samo u prijepodnevnoj smjeni od 8.00 do 12.15 sati, a prema interesu roditelja MOGUĆE je da će biti organizirana grupa produženog boravka
2. dijete nema kroničnih bolesti (respiratorne, kardiovaskularne, dijabetes, maligne bolesti, imunodeficijencija, veća tjelesna/motorička oštećenja)
3. niti jedan od ukućana s kojima dijete boravi ili osobe s kojima je dijete u svakodnevnom kontaktu nemaju kroničnih bolesti (respiratorne, kardiovaskularne, dijabetes, maligne bolesti, imunodeficijencija, veća tjelesna/motorička oštećenja)
4. niti jedan od ukućana s kojima dijete boravi ili osobe s kojima je dijete u svakodnevnom kontaktu nisu u samoizolaciji ili karanteni i nisu u povećanom riziku zaraze virusom Covid-19
5. dijete nema povišenu tjelesnu temperaturu, respiratorne simptome poput kašlja i kratkog daha ili druge simptome bolesti poput gripe ili prehlade

U slučaju da dijete ispunjava sve gore navedene uvjete i roditelji žele da dolazi na nastavu u školu, oba roditelja MORAJU POTPISATI IZJAVU u kojoj pod punom materijalnom i kaznenom odgovornosti jamče da su ispunjeni svi gore navedeni uvjeti da bi dijete moglo pohađati nastavu te da će se dijete u školi pridržavati svih propisanih epidemioloških mjera koje se odnose na boravak djeteta u školi.

Nastava za većinu djece koja ostaju kod kuće i dalje će se odvijati kao putem komunikacijskih kanala koje su uspostavile njihove učiteljice, odnosno virtualno. Ukoliko ne bude djece koja će pohađati nastavu u školi, nastava će se i dalje odvijati samo virtualno za sve.
O svim drugim detaljima organizacije nastave, mjerama dolaska u školu, boravka u školi, odlaska iz škole, prijave djece za nastavu u školi i potpisivanje izjave bit ćete obaviješteni u prvom tjednu svibnja.

« Ožujak 2024 »

Osnovna škola Zvonka Cara Crikvenica / Kotorska bb, HR-51260 Crikvenica / www.os-zvonka-cara-crikvenica.skole.hr / ured@os-zvonka-cara-crikvenica.skole.hr