POLAZAK NA NASTAVU U ŠKOLU -21.5.2020.

Autor: Desiree Pečaver, 21. 5. 2020.

22.5.2020.

Dragi učenici, veselimo se vašem povratku u školske klupe smileyheart

Poštovani roditelji,

Hvala vam za svu dosadašnju suradnju vezano uz virutualnu nastavu od 19.3 2020. Sve nas je dočekala nespremne, ali smo u zajedništvu bili složni i napravili puno.

Posljednjih dana i tjedana, otkad je 11.5.2020. počela redovna nastava uz „rigorozne“ mjere tko smije doći u školu i sami smo u nedoumici. Znamo da i vama nije lako i ne znate što je ispravno odlučiti. Pokušali smo vam poslati jednoznačnu i razumljivu poruku, međutim Hrvatski zavod za javno zdravstvo i naše resorno Ministarstvo šalje nejasne poruke koje se različito tumače, mijenja ih tijekom dana, nadopunjuje i zbunjuje i nas odgovorne za organizaciju nastave, pa Škole, ravnatelji, stručni suradnici i učiteljice ispadaju neozbiljni, neorganizirani i neodlučni.

Nakon što ste jučer (po uputi MZO) poslali učiteljicama vašu odluku o polasku nastave vašeg djeteta od 25.5.2020., a izjasniti ste se trebali samo zbog organizacije nastave, kasno poslijepodne došla je nova poruka koju vam šaljemo u privitku i o kojoj ste već čitali i čuli u medijima. Poruka je odgovor na pitanje mnoštva roditelja trebaju li učenici od 1. do 4. razreda krenuti u školu. Prema ovim odgovorima, trebaju.

Obavještavamo vas da će sve učiteljice OŠ Zvonka Cara i PŠ Selce biti u školi u ponedjeljak, 25.5.2020. ujutro i da svi učenici mogu doći na nastavu bez da se jave učiteljicama tijekom današnjeg dana i vikenda.

Nastava za sve učenike od 1. do 4. razreda će biti isključivo u jutarnjoj smjeni. Raspored učionica bit će izvješen na ulazu u školu. Raspored sati će biti nešto izmijenjen zbog učiteljica stranih jezika i vjeroučiteljica koje predaju i u višim razredima naše škole.

City bus će prometovati, kao i inače.

Srdačno vas pozdravljam.

S poštovanjem,

Desiree Pečaver,  ravnateljica

„ Je li povratak u školu obvezan za sve učenike razredne nastave?

Upute HZJZ-a kažu da je škola sigurna za zaposlenike i učenike uz pridržavanje

navedenih mjera pa učenici razredne nastave trebaju ići u školu.

Roditelji čija djeca neće ići u školu, kao i inače, trebaju opravdati izostanak s

nastave.

Razlozi za nedolazak u školu mogu biti objektivni kao što su: bolest, izmještenost

zbog potresa, osnivač ne može brzo osigurati primjeren prijevoz, lokalno žarište

(primjer Brač) itd. Također, mogu biti i subjektivne okolnosti poput teško bolesne

osobe u kućanstvu i roditelj se boji poslati dijete u školu iako u redovitoj situaciji

to ne bi bila opravdana isprika. Učenici koji će ostati kod kuće imat će priliku još neko vrijeme sudjelovati u mješovitoj nastavi…..“

21.5.2020.

Poštovani roditelji,

Hrvatski zavod za javno zdravstvo, donio je nove upute  za rad  školskih ustanova za učenike od 1. do 4. razreda te su procijenili da su škole sigurne za učenike i zaposlenike. Dozvoljeno je uključivanje približno između 15 i 20 djece po odgojno-obrazovnoj skupini.

Od ponedjeljka 25. svibnja 2020. svi roditelji mogu poslati učenike razredne nastave u školu. Oni roditelji koji još uvijek imaju objektivne ili subjektivne razloge zbog kojih djecu ne žele poslati u školu, mogu i naknadno uključiti dijete u nastavne grupe u školi, ali u međuvremenu moraju osigurati uvjete kod kuće za nastavu na daljinu i biti u svakodnevnom kontaktu s učiteljima i stručnim suradnicima u školi.

Molim vas da učiteljicama vaše djece što prije javite vašu odluku.

Zahvaljujem uz srdačne pozdrave,

Priloženi dokumenti:
Nove_upute_HZJZ_20.5.docx (15.73 KB)
anketa_roditeljima_25.5..docx (13.75 KB)
preporuke_roditeljima_(1).png (4.25 MB)

« Ožujak 2024 »

Osnovna škola Zvonka Cara Crikvenica / Kotorska bb, HR-51260 Crikvenica / www.os-zvonka-cara-crikvenica.skole.hr / ured@os-zvonka-cara-crikvenica.skole.hr