UPISI U SREDNJU ŠKOLU 2014./2015.

Autor: Damir Donadić, 26. 5. 2014.

Poštovani,

slijedom upita kandidata i škola, obavještavamo vas da će sukladno Kalendaru objavljenom na str. 34. publikacije „Prijave i upisi u srednje škole u šk. god. 2014./2015. – Idemo u srednju!“, rangiranje kandidata s teškoćama u razvoju bit obavljeno do 25. lipnja 2014. g., najkasnije do 26. lipnja, kada započinju prijave obrazovnih programa za ostale kandidate. Kandidati će rezultate rangiranja moći vidjeti na svom sučelju na Upisi.hr, a isto mogu vidjeti i njihovi razrednici.

Kandidati i njihovi roditelji koji su u zahtjevu za ostvarivanjem prava izravnog upisa naveli redoslijed obrazovnih programa u skladu s njihovim željama, smatra se da su na taj način dali svoju suglasnost da se isti unesu kao lista prioriteta kandidata, te stoga neće biti potrebno dodatno ispisivati prijavnicu u razdoblju kada će se ispisivati za ostale kandidate. Kandidati koji su ostvarili pravo izravnog upisa ne ispisuju prijavnicu.

Rok za dostavu dokumenata koje je potrebno dostaviti srednjoj školi, kako bi kandidat bio upisan u obrazovni program u kojem je ostvario pravo izravnoga upisa vrijedi za sve, odnosno od 14. do 18. srpnja 2014. g. Budući da će kandidati već 25. lipnja 2014. g. imati saznanja o tome jesu li ostvarili pravo izravnoga upisa u jedan od prijavljenih obrazovnih programa, imat će dovoljno vremena da prikupe i u gore navedenome roku dostave potrebnu dokumentaciju, ovisno o tome koji su dokumenti navedeni kao preduvjeti za upis u pojedini obrazovni program.

Ukoliko do 26. lipnja 2014. g. ne ostvare pravo izravnoga upisa u jedan od prijavljenih obrazovnih programa, bit će im omogućeno da se prijavljuju kao i ostali kandidati tijekom ljetnoga upisnoga roka, dakle od 26.06. do 08.07.2014. Napominjemo da, sukladno uputama na str. 24. gore navedene publikacije, kandidati s teškoćama u razvoju koji ostvare pravo izravnoga upisa u srednju školu do 25. lipnja 2014. g. neće se moći prijavljivati za upis u druge obrazovne programe tijekom ljetnoga upisnoga roka.

Ukoliko kandidat ne potvrdi ostvareno pravo na izravan upis u jedan od prijavljenih obrazovnih programa tijekom ljetnoga upisnoga roka, odnosno najkasnije do 18. srpnja 2014. g., kada je krajnji rok za dostavu upisnice i ostalih potrebnih dokumenata, istome će se poništiti navedeno ostvarivanje prava na izravan upis te će mu biti omogućeno da se prijavi za upis tijekom jesenskoga upisnoga roka i to u one obrazovne programe/srednje škole u kojima bude ostalo slobodnih upisnih mjesta.

Molimo da obavijestite kandidate i njihove roditelje ukoliko uočite da kandidat nije ostvario pravo izravnog upisa, kako bi se upisali u redovitom roku.

Za sve informacije možete se obratiti upisnom povjerenstvu Ureda državne uprave u PGŽ:

1.       Antonia Bakić , tel: 354 452, e-mail: antonia.bakic@udu-pgz.hr

2.       Ingrid Mrđen, tel: 354 454, e-mail: ingrid.mrdjen@udu-pgz.hr

3.       Ibrahim Ružnić, tel: 354 449, e-mail: ibrahim.ruznic@udu-pgz.hr

S poštovanjem,

Lp,

Antonia Bakić, dipl. iur.

Poštovana upisna povjerenstva,

zaprimili smo više upita, a i primjetili smo da su u natječajima za upis u pojedinim

županijama objavljene netočne informacije u svezi s dostavom potvrda liječnika

školske medicine pa vam u svezi s time još jednom naglašavamo:

Kao što ste upoznati kroz videokonferencijske edukacije, ove godine nije

potrebno učenicima koji prijavljuju neki od programa koji za upis zahtjeva dostavu liječničke svjedodžbe medicine rada, za samu prijavu tih programa prethodno dostaviti

razredniku osnovne škole potvrdu liječnika školske medicine o nepostojanju zdravstvenih

kontraindikacija za taj program.

Kao što je više puta naglašavano, učenici će potrebnu dokumentaciju, a

koja je uvjet za upis (liječničku svjedodžbu medicine rada ili potvrdu nadležnoga

liječnika školske medicine), dostaviti srednjim školama u kojima ostvare pravo upisa nakon objave konačnih ljestvica poretka.

Molimo da o tome informirate svoje učenike i njihove roditelje, a pojedini uredi

državne uprave koji su objavili netočne informacije su o tome već informirani te

zamoljeni da objave ispravak natječaja.

Zahvaljujemo na suradnji,

Vaš tim NISpuSŠ.

VAŽNO !!!

Subota, 7. 6. 2014. u NOVOM LISTU objavljen je

NATJEČAJ ZA

UPIS UČENIKA U PRVI RAZRED SREDNJE ŠKOLE U ŠKOLSKOJ

GODINI 2014./2015.

VAŽNO ZA OSMAŠE I RODITELJE!!!!!

OD DANAS, 26.5.2014. učenici se mogu PRIJAVITI U SUSTAV upisi.hr

1. Unesi korisničko ime i lozinku iz AAI@EduHr sustava koju si dobio/la u školi.

Ako si izgubio/la korisničko ime ili lozinku, javi se administratoru imenika u svojoj školi koji će ti ponovno dati podatke za prijavu.

2. Kad upišeš ime i lozinku, sustav traži broj telefona na koji će poslati PIN

3. PIN isto treba čuvaati

U slučaju da si izgubio/la PIN, pošalji SMS sadržaja OPET na broj 66129 s onog broja mobitela kojeg si upisao/la u sustav kod prve prijave.
(Cijena slanja ove poruke iznosi 3,72 kn uključujući PDV.)

Za sada će moguće biti SAMO kontrolirati ocjene koje su povučene iz sustava eMatice, a programi (škole) se biraju TEK ZA MJESEC DANA

OBJAVLJEN JE POPIS KONTRAINDIKACIJA ZA POJEDINA ZANIMANJA

U PRIVITKU JE DOKUMENT ZA DJECU S TEŠKOĆAMA I INFORMACIJE O IZRAVNOM UPISU U SREDNJU ŠKOLU

POVEZNICA NA BROŠURU - SVE O UPISIMA NA poveznici ispod

(OVE GODINE NIJE TISKANA!!)

Osnovna škola Zvonka Cara Crikvenica / Kotorska bb, HR-51260 Crikvenica / www.os-zvonka-cara-crikvenica.skole.hr / ured@os-zvonka-cara-crikvenica.skole.hr