PŠ Selce

PRVA STEPENICA U OBRAZOVANJU MALIH SELČANA

OŠ ZVONKA CARA CRIKVENICA - PODRUČNA ŠKOLA SELCE

Područna škola Selce 2007. godine preseljena je u nove prostorije na prvom katu stare osnovne škole. U četiri razredna odjela školu pohađa 60 učenika. Nastava je organizirana u prijepodnevnoj smjeni što je prednost za učenike, jer poslijepodne imaju dovoljno vremena za uključivanje u razne izvanškolske aktivnosti. U školi rade tri učiteljice - Anamarija Grbčić-Pahlić, Ana Pavlović, Lukrecija Stilin, a svaka od njih vodi izvannastavnu aktivnost u koju se učenici uključuju ovisno o sklonostima (mali zbor, čakavska grupa i dramsko-scenska grupa).

Škola je potpuno opremljena novim namještajem (ormari, klupe, stolice, ploče). Nastava je organizirana u blok-satima što omogućuje kvalitetnije timsko-suradno učenje i ujedno rasterećuje učenike smanjenjem broja predmeta u jednom nastavnom danu. Osim novih učionica, škola je dobila i novu kuhinju iz koje djeca svakodnevno dobivaju marendu. Školska kuharica teta Jelkica pokušava djeci prilagoditi obroke, ali ujedno ih priviknuti na zdravu prehranu. Tako uživaju u pripravcima od voća i povrća, pahuljica s mlijekom, sirnim namazima ali i pokojem, za dječju dušu pripremljenom fast-foodu. Nedostatak škole na koji nam je ukazala ravnateljica Desiree Pečaver i učiteljice iz PŠ Selce je manjak skladišnog prostora, te male školske sportske dvorane prilagođene djeci do 4. razreda kako bi se nastava tjelesne i zdravstvene kulture, koja je školskim programom većine nastavnih sati smještena u zatvoreni prostor, mogla normalno odvijati. Isto tako, nužno je do kraja urediti okoliš škole i zeleni prostor te postaviti još poneko igralo primjereno vrtićkoj djeci i učenicima škole. U kasnijim poslijepodnevnim i večernjim satima prostore škole koristi KUD „Neven“ iz Selca.

SELAČKE MEŠTRICE

Jedna nas uči lipo pivat
druga glumit i recitirat
treća nas uči pinelat