2. memorijal "Darko Brnjac"

Autor: Damir Donadić, 24. 7. 2017.

U srijedu, 19.07., na crikveničkom Gradskom plivalištu održan je 2. po redu vaterpolski Memorijal "Darka Brnjca" za igrače rođene 2004. godine i mlađe. Prerano preminuli Darko Brnjac-Spajk je gotovo cijeli život bio aktivan u vaterpolu, bilo kroz CPK kao igrač, bilo kroz ženske selekcije VK Primorja kojima je bio utemeljitelj, a najviše ga pamtimo kao osnivača i dugogodišnjeg predsjednika Vaterpolo Saveza PGŽ zahvaljujući kojemu je pokrenuta metodologija rada s najmlađima koju koristimo i danas uz značajne rezultate na nacionalnoj i međunarodnoj razini. Velike su i njegove zasluge kod osnivanja današnjeg Vaterpolo kluba "Crikvenica", a pogotovo potpora u prvoj, najtežoj godini nakon osnutka kluba. Najmanje što su članovi VKC mogli učiniti je da mu posvete turnir koji će okupiti igrače i igračice koji predstavljaju budućnost kvarnerskog vaterpola.

Ždrijeb održan na početku turnira htio je da prvu polufinalnu utakmicu odigraju Opatija i Primorje. Primorje je prošlog  vikenda osvojilo Kup Hrvatske u ovoj kategoriji pa je trener Boban Voštić za ovaj turnir odlučio poštedjeti neke od najboljih igrača i dati priliku rezervama što su momci trenera Dražena Opale uspješno iskoristili i glatko pobjedili sa 7:1. Igrači utakmice bila su braća Dujmić, svaki sa po dva gola. Druga polufinalna utakmica između Crikvenice pod vodstvom Zorana Brozičevića i Palade iz Njivica pod vodstvom Nikole Dapčića koja radi i natječe se u sličnim uvjetima kakvi su crikvenički bila je pravi triler. Regularni dio utakmice završio je rezultatom 3:3, a nakon izvođenja peteraca pobjedila je Palada. Izvođenje peteraca bilo je vrlo dramatično i pune tribine Gradskog plivališta digle su se na noge. Prva tri izvođača kod Crikvenice pogodili su stativu (Galić) i prečku (Kordiš i Škiljan), ali je zato izvanredni vratar domaćih Borna Stojčić Mureta obranio dva udarca igračima iz Njivica. U trećoj seriji za Paladu je bio precizan Kurtiši, a u četvrtoj Lovro Knez za Crikvenicu i najbolji igrač utakmice Antonio Ružić (4 gola) za Paladu. U petoj seriji sve je ovisilo o Franu Pavliću, ali nažalost njegova ruka je zadrhtala i on je također pogodio prečku. Veselje ekipe Palade bilo je neizmjerno.

Za poraženu Crikvenicu nije bilo puno odmora jer odmah je bilo potrebno odigrati utakmicu za 3. mjesto protiv Primorja. Zoran Brozičević uspio je motivirati svoje igrače (i igračicu Lauru Štrbac). Čvrstom igrom domaća ekipa povela je s 3:0 i do kraja se uspjela oduprijeti svim naletima Primorjaša koji nisu ništa manje željeli pobjedu. Najbolji u redovima Crikvenice vratar Borna Stojčić-Mureta, Enrino Škiljan i Vilim Kordiš. Kod Primorja Burburan i dvostruki strijelac Jušić.

Finalna utakmica bila je prava poslastica, sraz dviju sličnih i podjednakih ekipa. Zahvaljujući izvanrednoj Korini Jureša (3 gola) pobjedu 4:2 odnosi Palada. Osim Korine u redovima Palade odlični i Artin Kurtiši i vratar Borna Virag. Kod poražene Opatije najbolji Filip Sklepić.

Osim pobjednicima, treba čestitati svim ekipama na prikazanoj igri, htijenju i borbenosti uz poziv za ponovno druženje idućeg ljeta na 3. memorijalu. Napredak u igri osobito je izražen kod ekipa Crikvenice i Palade koji se logično poklapa s dolaskom ljeta i početkom održavanja treninga u moru. Sve utakmice odlično je odsudio Marin Glavurtić, a pehar pobjedničkoj ekipi predao je Marko Brnjac, Darkov sin, kapetan i jedan od najboljih igrača u seniorskoj ekipi Crikvenice.

REZULTATI
polufinale: Opatija - Primorje 7:1, Crikvenica - Palada Njivice 3:3 (4:5 nakon izvođenja peteraca)
za 3. mjesto: Crikvenica - Primorje 4:2
finale: Palada - Opatija 4:2